(ULED) – rabat na Cleaner Vehicle – wnioski online na zniżkę

Burmistrz Londynu ogłosił zmiany w Uldze o Niskiej Emisji (ULED) obowiązującej od 8 kwietnia 2019 roku. Jest to po publicznych konsultacjach mających na celu poprawę jakości powietrza w Londynie.

ULED zostanie zastąpiony rabatem Cleaner Vehicle wraz z nowszymi, bardziej rygorystycznymi standardami dla pojazdów, aby zakwalifikować się do 100% zniżki na opłatę za przejazd.

Rabat na Cleaner Vehicle będzie miał kilka faz:

Od 8 kwietnia 2019 r. Do 24 października 2021 r. Nowe, bardziej rygorystyczne normy będą obowiązywały dla pojazdów, które kwalifikują się do nowego rabatu na Cleaner pojazdu. Pojazdy muszą:

– spełniać standard emisji spalin Euro-6
– emitować nie więcej niż 75 g km CO2
– mieć zasięg co najmniej 20 mil na poziomie zerowej emisji
– od 25 października 2021 r. do 24 grudnia 2025 r. Tylko pojazdy z napędem elektrycznym będą uprawnione do zniżki na pojazdy z kategorii Cleaner. Wszystkie inne pojazdy, niezależnie od statusu emisji, będą musiały zapłacić opłatę drogową.

Po 24 grudnia 2025 r. zniżka pojazdu Cleaner wygaśnie. Wszyscy kierowcy będą musieli zapłacić Opłatę Drogową, chyba że są zarejestrowani na inną zniżkę lub mają zwolnienie.

Przygotowanie do zniżki na pojazd Cleaner.
Piszemy do wszystkich obecnych klientów ULED o tych zmianach i potwierdzamy, czy ich pojazd kwalifikuje się do zniżki na pojazd czystszy.

Możesz nadal ubiegać się o ULED do 8 kwietnia 2019 roku:

Jeśli Twój pojazd z powodzeniem spełnia standardy ULE, ale nie spełnia nowych, bardziej rygorystycznych norm dotyczących Zniżki Pojazdów – obniżysz jego rabat i wygaśnie z dniem 8 kwietnia 2019 r.

Od tego dnia będziesz musiał zapłacić opłatę za wjazd.
Jeśli Twój pojazd z powodzeniem spełni nowe, bardziej rygorystyczne standardy w zakresie zniżek na czystsze pojazdy, skonfigurujemy zniżkę ULED i zostanie ona automatycznie przeniesiona do nowego rabatu na pojazd czysty od 8 kwietnia 2019 r.
Sprawdzanie uprawnień
Możesz sprawdzić poziom emisji CO2 swojego samochodu w dokumencie rejestracyjnym V5C.

Możesz się również zakwalifikować, jeśli twój pojazd jest zarejestrowany w DVLA i ma paliwo typu „elektrycznego” (jak pokazano w rejestracji V5C z DVLA), lub jeśli twój pojazd jest „hybrydowym plug-in” z certyfikatem zgodności, i spełnia pozostałe kryteria kwalifikowalności.

Producenci pojazdów i sprzedawcy franczyzowi mogą również publikować emisje CO2 (g/km) i Euro Standard dla nowych i obecnych modeli pojazdów.

Alternatywnie, Agencja Certyfikacji Pojazdów dostarcza informacje na temat paliwa i emisji dla nowych i używanych samochodów.

Ubieganie się o zniżkę
Możesz złożyć wniosek o zniżkę online, korzystając z następujących dokumentów:

Wnioski o zniżkę Ultra Low Emission (ULED) do 8 kwietnia 2019 r
Pojazdy zarejestrowane w Wielkiej Brytanii:

– Świadectwo rejestracji pojazdu V5C wydane przez DVLA
Pojazdy zarejestrowane poza Wielką Brytanią

– Dokument rejestracyjny pojazdu wydany przez Twoją agencję ds. Licencjonowania pojazdów
Dokument musi wyraźnie wskazywać, że pojazd:

– Spełnia standard emisji spalin Euro-5
emituje mniej niż lub równy 75 g/km CO2
lub

– Zarejestrowany jako rodzaj paliwa „elektryczny”
Jeśli posiadasz pojazd hybrydowy z silnikiem benzynowym, musisz również dostarczyć kopię certyfikatu zgodności dostarczonego przez dealera.

Możesz przesłać zdjęcia tych dokumentów jako część aplikacji online lub wysłać je pocztą lub pocztą e-mail później.

Aplikacje Cleaner Vehicle Discount
V5C (dokument rejestracyjny pojazdu) lub zagraniczny odpowiednik, pokazujący, że pojazd jest zgodny z normą Euro-6 i emituje co najmniej 75 g/km CO2.

Jeśli posiadasz pojazd hybrydowy z silnikiem benzynowym, musisz również dostarczyć kopię certyfikatu zgodności dostarczonego przez dealera.

Koszt
Aby zarejestrować każdy pojazd, musisz zapłacić 10 £. Będzie to musiało być odnawiane co roku.