KIEROWCY DZIECIOM – ODBLASKOWE WAKACJE

Kierowcy Dzieciom, czyli grupa kierowców zawodowych (choć nie tylko) działa od listopada 2017 roku. Zrzesza już ponad 2300 aktywnych członków. Ich głównym celem jest pomoc dzieciom z wadą słuchu, oraz tym z Rodzinnych Domów Dziecka.

Od lipca grupa prowadzi akcję „Odblaskowe Wakacje 2019”, której celem jest zebranie funduszy na zakup odblaskowych gadżetów dla dzieci (breloczki, opaski, kamizelki), które sukcesywnie są już rozdawane najmłodszym w domach dziecka, w na ulicach czy parkingach.

Sytuację tę reguluje Prawo o ruchu drogowym (art. 43 ust. 2), w którym czytamy, że dziecko w wieku do 15 lat po zmierzchu ma obowiązek nosić elementy odblaskowe. Reflektory samochodu nie oświetlają bowiem całej sylwetki pieszego, natomiast jeden mały punkt zauważony odpowiednio wcześniej daje kierowcy czas na reakcję.

Najbliższa okazja, by wspomóc szlachetne działania, to zlot Master Truck (19-21 lipca), gdzie przedstawiciele grupy będą zbierać plastikowe zakrętki od butelek, a dochód z ich sprzedaży ma być przeznaczony  na kolejną akcję pomocy dzieciom, tym razem związaną ze św. Mikołajem…

Więcej na https://kierowcydzieciom.pl/odblaskowe-wakacje-kierowcy-dzieciom/