ŁUKASZ „JOSH” I JEGO PASJA

Hej, jestem Łukasz, ale wszyscy nazywają mnie Josh

Od małego dziecka byłem bardzo aktywny fizycznie, uprawiałem wiele dyscyplin, szukałem czegoś dla siebie, między innymi była to: piłka nożna, karate, zapasy, tenis stołowy. Przez wiele lat grałem amatorsko w piłkę nożną, ale życie zmusiło mnie do tego, że musiałem wsiąść za kierownicę ciężarówki.

W transporcie międzynarodowym spędziłem już 10 lat. Przez pierwsze dwa lata wracając na weekend do domu grałem w piłkę, jeździłem na mecze i było wszystko OK, ale z czasem zaczęło brakować czasu na wszystko, zwłaszcza jak ma się rodzinę i trzeba chociaż w weekend czas poświęcić najbliższym. Przestałem grać, przestałem się ruszać i zaczęły się problemy zdrowotne: nadwaga, kręgosłup, niedokrwistość nóg, zmęczenie, senność, a nawet silne zawroty głowy podczas jazdy. Ta ostatnia przypadłość zmotywowała mnie do ruszenia się, bo czułem się jak wrak człowieka. Zacząłem  troszkę zdrowiej jeść i biegać, ale moja przemiana i pasja dostała rozpędu dopiero kiedy dołączyłem do grupy aktywnych kierowców HARD WORKING TRUCKERS ELITE. W ciągu 3 miesięcy schudłem aż 19 kg (ogółem 23 kg), a moje treningi wzrosły o 300%. Od rana do wieczora oglądam na grupie ćwiczących „dzików”, co mnie tak bardzo nakręca i motywuje do tego stopnia, że nie mogę doczekać się chwili, kiedy stanę na pauzę kiedy i sam będę mógł zrobić tak zwaną POMPĘ?. Dziś mogę powiedzieć, że jestem całkiem innym człowiekiem, znowu czuję energię, a co najważniejsze – przestałem na pauzach przy piwie użalać się nad sobą, jakie to życie kierowcy jest do dupy, ale wykorzystuję ten czas dla poprawy swojego zdrowia.

Dołączając do grupy ograniczałem się tylko do biegania, ale dzięki motywacji moim przyjaciołom i współpracy między innymi z Krzysztofem Szpiglem, który pomógł mi w diecie i planie treningowym, zacząłem pracować nad własną sylwetką. Na grupie każdego dnia podpatruję nowe pomysły, jak zrobić szybko i skutecznie różne partie mięśni wykorzystując do tego taniego, prostego sprzętu lub tego co mam pod ręką. Dzisiaj na koncie mam zaliczonych 5 oficjalnych biegów na 10 km i jestem z tego dumny, ale moja największa pasja jaka odkryłem w sobie dzięki grupie, a przede wszystkim Marcinowi Karpińskiemu, to skakanka, której poświęcam najwięcej czasu, bo pochłonęła moje serce całkowicie ?♥️ Na koniec chciałbym bardzo podziękować całej ekipie HWT za wsparcie i motywację?

 

#dzikijosh

Instgram josh_rope