ZNAMY NAJLEPSZEGO KIEROWCĘ AUTOBUSU ROKU 2019!

W dniach 11-13 września w Łodzi odbyła się 8. edycja konkursu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa IGKM. W szranki stanęło 51 zawodników walcząc o tytuł „Najlepszego kierowcy w komunikacji miejskiej za rok 2019”.

Na początku uczestnicy wypełniali test znajomości przepisów składający się z 70 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego. Później mieli do rozwiązania dwa zadania psychotechniczne, po których przyszła pora na zajęcia praktyczne (manewrowanie na placu). Do finału, który odbył się w drugim dniu zawodów, zakwalifikowano dziesięciu kierowców, którzy uzyskali najlepszy wynik we wszystkich poprzednich konkurencjach. Tym razem kierowcy musieli wykazać się umiejętnościami związanymi z obsługą pasażerów, w tym m.in. przeprowadzeniem ich ewakuacji z pojazdu, po stwierdzeniu na pokładzie „ładunku wybuchowego” oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykrycia usterki w autobusie.

Zwycięzcą został Paweł Kukuła z MPK w Poznaniu Sp. z o.o. wyprzedzając Sebastiana Mlonkę z MPK – Łódź Sp. z o.o. i Piotra Śliwińskiego z KM – Płock Sp. z o.o. Najlepszą wśród kobiet była Paulina Dejneko – Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.