NIEMCY: POLICJANCI ZASTRZELILI POLSKIEGO KIEROWCĘ CIĘŻARÓWKI

W poniedziałek podczas kontroli drogowej w mieście Vellmar (Hesja) w Niemczech policja oddała strzały do 66-letniego Polaka. Mężczyzna zmarł na skutek odniesionych ran. Prokuratura wszczęła śledztwo, które ma ustalić czy użycie broni palnej przez funkcjonariuszy było uzasadnione.

Jak poinformowała we wtorek po południu prokuratura w Kassel i komenda policji w środkowej Hesji, mężczyzna zastrzelony przez policjantów to66-letni obywatel Polski. W poniedziałek, 3 lutego, około godziny 20.00 w mieście Vellmar, w powiecie Kassel, drogówka zatrzymała Polaka do kontroli.

Według policji mężczyzna miał być podejrzany o spowodowanie wcześniej wypadku drogowego, po którym uciekł. Miały istnieć przesłanki, wskazujące na to, że kierowca był pijany. Według wstępnych informacji Polak uzbrojony był w nóż. Obecnie nie są znane dalsze szczegóły dotyczące zdarzenia i powody, dla których policjanci otworzyli ogień do kierowcy.

Jak podano w policyjnym komunikacie ofiara zmarła w poniedziałek wieczorem na skutek odniesionych rozległych ran. Przybyłym na miejsce tragedii ratownikom i lekarzowi z pogotowia ratunkowego nie udało się reanimować mężczyzny.

Źródło: KierowcyHGV.UK