KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZWOLNIONY ZA JEDZENIE W CZASIE JAZDY AUTOSTRADĄ

Zszokowany pasażer samochodu sfotografował głodnego kierowcę ciężarówki 18 tego lutego na M40 w pobliżu Banbury o godz. 7.30.

„Wyprzedziliśmy go, ale zwolniliśmy, aby zobaczyć, czy na pewno dobrze widzieliśmy, czy tylko nam się wydawało. Ciężarówka dogoniła nas, a kierowca miał miskę w jednej ręce i łyżkę w drugiej! Poruszał się między pasami podczas jedzenia, więc nie był to tylko szybki kęs, to był cały posiłek. To niewiarygodne – nie wolno dotykać telefonu podczas jazdy, a co dopiero jeść miskę płatków. Mogło to być dość niebezpieczne, widać na zdjęciach, że obie jego ręce były w pewnym momencie zdjęte z kierownicy.”

Rzecznik firmy powiedział, że kierowca agencji został ściągnięty z powrotem do bazy, i natychmiast rozwiązano zlecenia pracy: „Jesteśmy przerażeni, że kierowca uznał to za bezpieczną praktykę. Jako firma rodzinna, bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów są najważniejsze w naszych działaniach operacyjnych.”

Jedzenie podczas jazdy nie jest nielegalne, ale osobom prowadzącym nieostrożnie lub niebezpiecznie, grozi grzywna w wysokości 100 GBP i trzy punkty karne.

Źródło: Kierowcy.HGV.UK