POCZĘSTUNEK „U NIEMCA” PRZYGOTOWANY PRZEZ PRYWATNE OSOBY!

O naszych zachodnich sąsiadach opinie wśród kierowców są różne. Ale jak widać po wczorajszym przykładzie, w dobie pandemii, narodowość zdaje się schodzić na dalszy plan…  Z taką sytuacją spotkał się Paweł, który do nas napisał.

 

Wczoraj bowiem, czyli 16 kwietnia około godziny 18.00-19.00 na parkingu „Lipperland Sud” przy niemieckiej autostradzie A-2 w pobliżu miasta Bielefeld 3 niemieckich obywateli postanowiło odwdzięczyć się kierowcom pracującym w transporcie za ich pracę w tych ciężkich czasach i w ramach podziękowania przygotowali dla nich posiłek. Wszyscy kierowcy mogli skorzystać z posiłku a, by ułatwić komunikację mieli przygotowana kartkę z tłumaczeniem w 3 językach (polski, rosyjski, czeski). W ramach posiłku oferowali: ziemniaki z sosem grzybowym i warzywami, słodkie bułki oraz kawę z mlekiem. „Akcja” trwała nieco ponad godzinę i mógł z niej skorzystać każdy chętny.

To nie pierwszy tego typu poczęstunek dla kierowców na Zachodzie, ale należy podkreślić, że tym razem była to oddolna inicjatywa, z którą wyszli sami mieszkańcy.

 

Pozdrawiam i dziękuję w imieniu wszystkich kierowców

Paweł Walczak

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?

 😁😁😁  KLIKNIJ NA NASZ FANPAGE I POLUB STRONĘ!    😁😁😁

BĘDZIESZ NA BIEŻĄCO