OD DZIŚ PRZEJŚCIE W OGRODNIKACH ZAMKNIĘTE DLA CIĘŻARÓWEK

Dziś (18.04) o północy Straż Graniczna ograniczyła ruch pojazdów ciężarowych na byłym przejściu granicznym w Ogrodnikach, wyłącznie do tych, o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 tony. Tym samym przywrócono pierwotną organizację ruchu – ciężarówki nie przekraczają już granicy w Ogrodnikach.

Miesiąc temu, 17 marca br., ze względu na prawie 40-kilometrowe korki po stronie litewskiej na wjeździe do Polski w Budzisku, czasowo zostało otwarte dla ruchu ciężkiego – byłe przejście graniczne w Ogrodnikach (DK16). TIR-y z Litwy mogły wjeżdżać do Polski. Straż Graniczna wprowadziła też kontrolę graniczną i sanitarną.

Dzisiaj 18 kwietnia o północy przywrócono pierwotną organizację ruchu – wjazd i wyjazd do i z Polski tylko dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 tony (z wyjątkiem tych zarejestrowanych na terenie powiatu sejneńskiego i augustowskiego). Służby GDDKiA przywróciły też odpowiednie oznakowanie na DK16 na kierunku Ogrodniki – Augustów. Na byłym przejściu granicznym w Ogrodnikach nadal prowadzona jest kontrola sanitarna.

Źródło: GDDKiA

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?

 😁😁😁  KLIKNIJ NA NASZ FANPAGE I POLUB STRONĘ!    😁😁😁

BĘDZIESZ NA BIEŻĄCO