PĘKNIĘTA RAMA I ZA DUŻO ŁADUNKU

Ponad 6 ton zamiast dopuszczalnych 3,5 ton ważył pojazd dostawczy, skontrolowany przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Oprócz tego samochód miał pękniętą ramę nośną i wyciekały z niego płyny eksploatacyjne. Auto wycofano z ruchu, a kierowcę ukarano mandatem.

We wtorek (21 kwietnia) na jednej z ulic Lipska inspektorzy ITD zwrócili uwagę na busa, którego stan techniczny i opon już z daleka budził spore zastrzeżenia. Samochód zatrzymano do kontroli drogowej, w trakcie której ujawniono poważne nieprawidłowości.

Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony ważył z ładunkiem ponad 6 ton. Wiele do życzenia pozostawiał też jego stan techniczny. Bus miał pękniętą ramę nośną i wyciekały z niego płyny eksploatacyjne. Oprócz tego nie działał m.in. hamulec ręczny. Z kolei uszkodzone tylne drzwi pojazdu zabezpieczono taśmą przed niekontrolowanym otwarciem podczas jazdy.

Inspektorzy wycofali niesprawny samochód z dalszej jazdy, zatrzymując dowód rejestracyjny. Za ujawnione nieprawidłowości ukarali kierowcę 500-złotowym mandatem. Przewożony towar został przeładowany na inne, podstawione auto.

 

Źródło: ITD

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?

 😁😁😁  KLIKNIJ NA NASZ FANPAGE I POLUB STRONĘ!    😁😁😁

BĘDZIESZ NA BIEŻĄCO