JUŻ NIEDŁUGO ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM – PRĘDKOŚĆ NA „CELOWNIKU”!

Rząd przygotował projekt ustawy wprowadzający zmiany w kodeksie drogowym 2020. Przewiduje on trzy zmiany dotyczące kodeksu drogowego. Nowe przepisy mają wejść w życie już od tegorocznych wakacji, czyli od 1 lipca 2020 r. Wśród nich znalazło się:

zatrzymywanie prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h także poza obszarem zabudowanym. Dodatkowo kierowca musi liczyć się z mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi

ujednolicenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h niezależnie od pory dnia (dotychczas w godzinach 23.00-5.00 dopuszczalna prędkość wynosi 60 km/h)

zwiększenie zakresu ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych, co oznacza, że kierowca będzie musiał dodatkowo ustąpić pierwszeństwa nie tylko osobom, które już są na przejściu, ale i tym, które na nie wchodzą lub oczekują na możliwość wejścia.  Obecnie kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, musi zachować szczególną ostrożność i musi zmniejszyć prędkość tak, by móc w porę zareagować na nagłe sytuacje. Zmianie zatem ulegnie to, że prowadzący pojazdy zostaną zobowiązani do obserwowania nie tylko przejść, ale również ich otoczenia.

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?

 😁😁😁  KLIKNIJ NA NASZ FANPAGE I POLUB STRONĘ!    😁😁😁

BĘDZIESZ NA BIEŻĄCO