BYĆ KIEROWCĄ – MACIEK, KTÓRY KORPORACJE ZAMIENIŁ NA KIEROWNICĘ (3)

Wielu kierowców preferuje ćwiczenia siłowe hantle, siłownia itp. mnie jednak to nie kręci. Osobiście wolę pracę z własnym ciałem czyli kalistenike. Pompki, przysiady, brzuszki, podciąganie na drążku czasami dorzucę skakankę na której uczę się skakać. Ćwiczeń i programów z własnym ciałem jest do groma na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. I zawsze mogę liczyć na wsparcie grupy, do której należę, czyli Be Active Trucker!
Jeśli chodzi o dietę to w tej dziennie specjalista nie jestem aczkolwiek z niektórych produktów w trasie jednak zrezygnowałem. Chleb i całe pieczywo ograniczyłem do minimum jedna dwie kromki chleba dziennie, używki typu alko odstawiłem i zdecydowanie pije bardzo dużo wody czasami nawet powyżej czterech litrów dziennie czuje się SUPER chodź parkingów zaliczam sporo Jem dużo warzyw i owoców, kasze ryże pod każdą postacią. Moje śniadanie jeśli jest sezon i możliwość zakupu to pomarańcze 5 sztuk codziennie do południa może nie jest to najlepsze rozwiązanie ale mi pasuje i waga spada Ostatnio liderem w mojej kuchni truckera jest Afrykańskie danie Chakalaka warzywa z warzywami pod pierzynką z warzyw, łatwe w przygotowaniu i naprawdę pyszne.

AFRYKAŃSKA CHAKALAKA – PAN SAJ GONKING

 

 

BYĆ KIEROWCĄ – MACIEK, KTÓRY KORPORACJE ZAMIENIŁ NA KIEROWNICĘ (2)

Z każdego parkingu da się wyjść, w okolicach każdego parkingu jest jakieś miasteczko, które warto odwiedzić i tak to się zaczęło 10 000 kroków dziennie to był mój cel. Przez jedenaście miesięcy 2019 roku w pracy podczas pauzy zrobiłem ponad 750 kilometrów z buta, fajnych miejsc zwiedziłem sporo, a o przypadkowo poznanych fantastycznych ludziach nie wspomnę Jak każdy mam kryzysy i bywa, że mi się nie chce, ale znalazłem supermiejsce, które jest moim motorem napędowym, moim kumplem, który wyciąga mnie za ucho z kabiny  Grupa Be Active Trucker na Facebooku, bo tam właśnie szukam motywacji. To grupa dla kierowców, takich jak ja, zwykłych normalnych, ale aktywnych, którzy coś robią, tam wspieramy się nawzajem. I nie ważne jest ile przebiegłeś, w jakim czasie, ile ważysz, biegasz, pływasz, spacerujesz czy jeździsz na rowerze, ważne jest to, że się ruszasz ;-)))
Zapraszam do grupy Be Active Trucker oraz na mój fanpage Maciek Walking Trucker, gdzie pokazuję miejsca, które są tuż za płotem, za rogiem parkingu, na którym stoję.

BYĆ KIEROWCĄ – MACIEK, KTÓRY KORPORACJE ZAMIENIŁ NA KIEROWNICĘ

Kierowcą zawodowym zostałem chyba przez przypadek, chodź prawo jazdy miałem zrobione z myślą „A może kiedyś się przyda?”. 15 Lat w korporacji przy tabelkach, targetach, wykresach, pogoni za planem z całym tym wyścigiem szczurów. Wszystko zaczęło się od zmiany pracy z jednej korpo no drugą i jak to mówią „zamienił stryjek siekierkę na kijek ” – cztery miesiące w nowej firmie i jestem na wylocie hehe i co robić Korporacji mówię dość!
Prawo jazdy zawodowe mam, więc się nie zastanawiałem szukam pracy jako kierowca i tak naprawdę długo jej nie szukałem. A raczej to ona znalazła mnie ogłosiłem się na Facebooku dwa dni i telefony się rozdzwoniły. Jeżdżę od listopada 2018 roku. Tak jestem „świeżakiem”   Owszem bałem się, ale do odważnych świat należy. Większość moich znajomy mówiła „tobie to dobrze, pojeździsz, pozwiedzasz fajna robota” – jak wszyscy pewnie wiecie życie zweryfikowało. Jasne zwiedzałem przecudowne parkingi oraz zony przemysłowe trwało to cztery miesiące aż powiedziałem dość. Ruszyłem w teren zaczęły się moje piesze wycieczki.

Zapraszam do grupy Be Active Trucker oraz na mój fanpage Maciek Walking Trucker