AKTYWNY TRUCKER – PATRYK (3)

W międzyczasie wychodziły kontuzje ze zbyt aktywnego życia sportowego no i operacje na kolano. Zszyta łękotka i rekonstrukcja więzadła w niczym mi nie przeszkodziła potraktowałem to jako czas dla rodziny i zamiast narzekać że nie mogę ćwiczyć dalej robiłem swoje po prostu nogę ćwiczyłem na rehabilitacji, a „górę” na siłowni. 

Aktualnie pracuję w systemie 3/1 staram się robić minimum 3 treningi w tygodniu i na weekendzie jakiś basen. Kiedy na firmie słyszę „warten” zamiast złościć się jak większość kierowców, wykorzystuję ten czas na rozruszanie się: trochę pompek, skakanka, przysiady, jak jest wolna naczepa to podciąganie i czas mija aktywnie oraz przyjemniej niż oczekiwanie w kabinie. Obecnie nie mam diety, po prostu staram się jeść regularnie co 3-4 godz., w miarę zdrowo i się nie przejadać no i śniadanie, zawsze obowiązkowo musi być. 

Zachęcam wszystkich do aktywności w trasie, bo każdy jest w stanie znaleźć dla siebie jakąś formę treningu, który go nie zmęczy, a pozwoli zachować dobrą formę. Najlepszym tego przykładem są członkowie Grupy Be Active Trucker, do której sam również należę 🙂  

 

DCIM103GOPROG0315525.JPG

AKTYWNY TRUCKER – PATRYK (2)

Zacząłem szukać z powrotem pracy na ciężarówkach lecz większość pracodawców w Polsce proponowało 2-3 dni w domu więc zacząłem szukać po niemieckiej stronie, tak abym miał tydzień wolnego, no i się udało, że trafiłem tu gdzie obecnie pracuję.

Każde dłuższe pauzy planowałem tak, aby iść zwiedzać większe miasta.

Nastąpiła wówczas zmiana trybu życia z bardzo aktywnego treningi kickboxingu, basen, sauna, rolki, rower na całe dnie za kółkiem. Wiedziałem, że mój organizm jest przyzwyczajony do większego wysiłku i zaraz zacznie rosnąć mi brzuszek. Dlatego od samego początku było: bieganie, treningi z własną masą ciała, rolki czy nawet spacer po piwo do miasta 10 km. Ważne żeby był ruch. Od niejednej osoby słyszałem, że szybko mi się odechce, ale na moje szczęście się mylili. Wiadomo, że są chwile słabości i nic się nie chce, ale wtedy staram się na siłę to przełamać i zaczynam od spaceru.

 

AKTYWNY TRUCKER – PATRYK (1)

Cześć jestem Patryk

Od zawsze uwielbiałem jeździć samochodem. Pracowałem przez 4 lata, jako dostawca części po zatłoczonej Warszawie i nawet ona mnie nie zniechęciła do jazdy, więc pewnego razu stwierdziłem, że trzeba spróbować spełnić marzenia, aby jeździć „dużym”. Wziąłem kredyt  i zrobiłem prawko. Zanim odebrałem plastik po zdanym ostatnim egzaminie już znajomy wciągnął mnie do swojej firmy, ale nie po to robiłem uprawnienie, abym więcej stał niż jeździł, więc przepracowałem tam 3 tygodnie i inny znajomy wciągnął mnie do firmy, w której on  pracuje i zacząłem jazdę po Europie. Nie ukrywam, że bałem się, bo to początki a tu o razu zagranica. Ale teraz wiem, że to była dobra decyzja, aby w ten sposób nauczyć się zawodu. Przepracowałem tam niespełna dwa lata i miałem dość bycia w domu na 45-66 godz. Byłem zajarany widokami, zwiedzaniem i poznawaniem Europy, ale przecież w domu czekała rodzina. Postanowiłem odejść i szukałem takiej pracy, aby być codziennie w domu. Niestety okazało się, że mimo iż jestem w domu codziennie brakuje na wszystko czasu szczególnie na sen. Pragnąłem pojechać w trasę i się wyspać…

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?

 😁😁😁  KLIKNIJ NA NASZ FANPAGE I POLUB STRONĘ!    😁😁😁