KORONAWIRUS: OGRANICZENIA WJAZDU DO LONDYNU I WZROST OPŁAT

Burmistrz Sadiq Khan ogłosił, że duże obszary Londynu będą zamknięte dla samochodów i furgonetek. Decyzja burmistrza związana jest ze złagodzeniem niektórych restrykcji w związku z pandemią i ma zapewnić pieszym oraz rowerzystom bezpieczniejsze poruszanie się po mieście.

Urzędnicy współpracują z władzami poszczególnych dzielnic, aby wprowadzić podobne ograniczenia na okolicznych drogach. Samochody i ciężarówki mogą mieć zakaz wjazdu także na Waterloo Bridge i London Bridge.

W ramach planów ograniczenia użytkowania samochodu S. Khan ponownie wprowadza od najbliższego poniedziałku, 18 maja opłatę Congestion Charge (za wjazd do centrum miasta), która od 22 czerwca wzrośnie z 11,50 GBP do 15 GBP, oraz Strefę Ultra Niskoemisyjną i Strefę Niskoemisyjną. Godziny, w których opłaty będą obowiązywały będą również wydłużone od 7 rano do 10 wieczorem siedem dni w tygodniu, zamiast tylko w dni powszednie.

Opłata 11,50 GBP jednak zostanie przywrócona w poniedziałek 18 maja, wraz ze strefą ultra niskiej emisji, która kosztuje 12,50 GBP dla większości pojazdów i 100 GBP dla ciężarówek lub autokarów.

Źródło: kierowcyhgv.uk