FILM – SZALEŃCZA JAZDA ZESTAWEM „POD WPŁYWEM”

Policja w Iławie 22 kwietnia, późnym popołudniem otrzymała telefon z informacją, że drogą Kisielice-Iława jedzie kierowca ciężarówki, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Zgłaszający podkreślał, że zachowanie kierowcy stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowca ciągnika z naczepą wielokrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, kilkukrotnie o mało nie doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodami jadącymi z przeciwka.

Na skrajnie niebezpieczną jazdę kierującego „na podwójnym gazie” nie pozostał tam obojętny świadek. Jechał za ciężarówką, wyczekując na moment, gdy będzie mógł zajechać jej drogę i zatrzymać. Taka okazja nadarzyła się w Stradomnie. Gdy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że kierujący został już zatrzymany; świadkowie odebrali mu kluczyki.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Badanie alkomatem wskazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, a ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.