OD 8 CZERWCA WIELKA BRYTANIA WPROWADZA KWARANTANNĘ

„Wprowadzono środki mające na celu „obniżenie prędkości transmisji i zapobiegnięcie drugiej fali zachorowań” – powiedziała w piątek, 22 maja sekretarz stanu Priti Patel.

Osoby przybywający do Wielkiej Brytanii samolotem, promem lub pociągiem, w tym obywatele Wielkiej Brytanii, będą musieli podać adres, pod którym będą przebywać przez 14 dni. Każdemu, kto nie wypełnił formularza „Contact locator” grozi kara 100 GBP.

Niespodziewane wizyty w domu zostaną wykorzystane do sprawdzenia, czy osoby przestrzegają zasad. Osoby w Anglii mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 1000 GBP, jeśli nie będą się izolować, a rządy w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej będą mogły również nakładać kary.

W miarę możliwości pasażerowie zostaną poproszeni o przejazd własnym samochodem do miejsca docelowego. Jeśli nie podadzą adresu, rząd zapewni zakwaterowanie. Podczas kwarantanny nie można jechać do pracy, szkoły lub miejsc publicznych ani korzystać z transportu publicznego lub taksówek. Nie powinno się też przyjmować żadnych gości, chyba że potrzebne jest niezbędne wsparcie. Nie należy wychodzić z domu z wyjątkiem, aby kupić jedzenie lub inne niezbędne rzeczy, gdy nie ma kto pomóc.

Istnieje wiele grup zwolnionych z kwarantanny, w tym: 

– Pracownicy transportu drogowego i frachtu

– Pracownicy medyczni, którzy podróżują, aby pomóc w walce z koronawirusem

– Każdy przybywający z Republiki Irlandii, Wysp Normandzkich lub wyspy Man

– Sezonowi pracownicy rolni, jeśli poddają się samo-izolacji w miejscu, w którym pracują

Początkowo zasugerowano, że przepisy nie będą miały również zastosowania do podróżnych z Francji. Jednak później zdecydowano, aby środki kwarantanny miały również do nich zastosowanie.

Źródło: kierowcyhgv.uk

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?  😎😎😎 POLUB NASZ FANPAGE!