UKRYLI SIĘ W CIĘŻARÓWCE Z ARBUZAMI Z GRECJI

Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymał w Barwinku dwóch nielegalnych migrantów z Afganistanu. Mężczyźni ukryli się w transporcie arbuzów z Grecji. Za nielegalny przerzut do Europy Zachodniej zapłacili po 4 tys. euro.

Do zdarzenia doszło 21 maja na parkingu w pobliżu polsko-słowackiej granicy państwowej. Zaniepokojony kierowca polskiej ciężarówki poinformował przebywających w okolicy funkcjonariuszy KAS o podejrzanych odgłosach dobiegających z naczepy. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku, wspólnie z funkcjonariuszami KAS, zatrzymali dwóch obywateli Afganistanu (18, 41 l). Mężczyźni byli ukryci w przestrzeni ładunkowej naczepy. Na parkingu próbowali się wydostać myśląc, że dotarli do Niemiec. Za nielegalny przerzut z Grecji zapłacili po ok. 4 tys. euro. Mieli ze sobą ciepłe ubrania na zmianę, kilkaset euro oraz jedzenie. Z dokumentów, które posiadali przy sobie wynikało, że jeden z nich złożył w Grecji wniosek o nadanie mu statusu uchodźcy.

Decyzją  Sądu Rejonowego w Sanoku cudzoziemcy zostali umieszczeni na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku  dla Cudzoziemców  w Białymstoku.

 Źródło: SG

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?  😎😎😎 POLUB NASZ FANPAGE!