PRZESTĘPCZOŚĆ NA PARKINGACH ROŚNIE…

Bezpieczeństwo stanowi kluczowy czynnik sukcesu w branży transportowej, a jego zapewnienie staje się niestety coraz trudniejszym wyzwaniem. Kierowcy samochodów ciężarowych na terenie Europy przewożą każdego dnia towary o niewyobrażalnej wartości, co sprawia, że padają oni coraz częściej ofiarą przestępców szukających szybkiego zarobku. Szczególnie narażone na kradzieże są pojazdy z plandekami przewożące kosmetyki, ubrania, części samochodowe, wyroby tytoniowe oraz najcenniejsze towary, takie jak sprzęt elektroniczny. Zagrożenie stanowią nie tylko kradzieże przynoszące miliardowe straty finansowe, ale także ataki na kierowców, którzy z rosnącą częstotliwością zmagają się z rozbojami ze strony bezwzględnych napastników. Podstawowy problem stanowi ciągły brak bezpiecznych miejsc postoju, czyli strzeżonych parkingów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którzy poszukują bezpiecznych miejsc postoju swojej floty, Dyskont Paliwowy uruchomił jedyny w Polsce strzeżony parking samochodów ciężarowych ze zdalną rezerwacją miejsc. Parking zlokalizowany jest w Żarskiej Wsi, przy drodze krajowej nr 94 – zaledwie kilka kilometrów od przejścia granicznego w Jędrzychowicach.

 

Na terenie obiektu dostępnych jest ponad 400 miejsc parkingowych z czego wydzielonych zostało 50 miejsc chronionych przez złożony system zabezpieczeń. Obiekt otacza siedmiometrowy mur, a każdy zakątek parkingu jest nieustannie monitorowany przez 30 nowoczesnych kamer. Ogrodzenie dodatkowo wyposażone jest w alarm na podczerwień, który uruchamia się, gdy tylko ktoś  się do niego zbliży.  Dla zapewnienia bezpiecznego postoju 24/7, parking nieustannie dozorowany jest przez pracowników ochrony, co do dziś na terenie Polski stanowi rzadkość.

W najbliższym sąsiedztwie parkingu znajduje się agencja celna, stacja paliw, dobrze zaopatrzony market, myjnia samochodów ciężarowych, a także warsztat specjalizujący się w kompleksowej obsłudze tachografów, naprawie plandek oraz serwisie ogumienia.

Nowością na polskim rynku jest także system zdalnych rezerwacji i płatności online. Do zarezerwowania miejsca i dokonania płatności wystarczy urządzenie mobilne, lub komputer z dostępem do Internetu. Rezerwacji można dokonywać pod adresem: www.dyskontpaliwowy.pl/telpark. Dla osób preferujących bardziej tradycyjne metody płatności, oprócz płatności online, możliwe jest również uiszczenie opłaty gotówką na miejscu. Rozliczeń można dokonywać także przy pomocy kart flotowych, takich jak UTA, DKV, E100, Routex oraz Dyskont Paliwowy.

Ciekawe, czy inwestycja Dyskontu Paliwowego rozpocznie nowy trend. Jedno jest pewne – potrzebujemy więcej miejsc takich jak strzeżony parking w Żarskiej Wsi, które będą stanowiły gwarancję bezpieczeństwa kierowców, pojazdów i przewożonych towarów.

Źródło: Citronex