„PIRAMIDA POMOCY” – 1. FINAŁ ZBIÓRKI NAKRĘTEK PRZEZ KIEROWCÓW

Najpierw było bardzo szczęśliwe spotkanie kierowców-społeczników z zarządem stowarzyszenia Słyszeć bez Granic, a potem… ruszyła lawina. Szybko okazało się, że jeden główny oddział w Kościerzynie to stanowczo za mało i zaczęły powstawać oddziały regionalne, z których najprężniej działające to: Częstochowa, Kielce, Trójmiasto i Lębork.

Dzisiaj akcja zbiórki plastikowych nakrętek pod hasłem „Piramida Pomocy” jest jedną z najpopularniejszych inicjatyw charytatywnych wśród polskich kierowców zawodowych. Marek Grossmann, kierowca z firmy Gosped, przyznaje, że nie spodziewał się takich efektów. Wraz z kolegami szukał partnera do wspólnych działań społecznych. Trafili po sąsiedzku (firma mieści się w Kościerzynie) na ogólnopolskie, ale mające swoją siedzibę w Chojnicach, stowarzyszenie Słyszeć bez Granic. Organizacja startowała właśnie z akcją zbiórki nakrętek na rzecz powstającego banku aparatów słuchowych dla dzieci. Piramida Pomocy, czyli Marek z kolegami, zapewniła bezcenne wsparcie logistyczne – zwożąc przy okazji kursów worki z nakrętkami z różnych miejsc w Polsce.

Akcja „Piramidy Pomocy” imponuje swoją skalą. Pojemniki na nakrętki z logo akcji zobaczyć można w popularnych autoportach, na stacjach benzynowych, w serwisach, albo wręcz w kabinach kierowców-wolontariuszy. Punkty zbiórki nakrętek, czyli charakterystyczne opony, lub drewniane skrzyneczki rozlokowane w punktach gastronomicznych znaleźć można już niemal w całej Polsce i jest ich ponad 200, a zweryfikowanych (ponumerowanych) jest ok. 130.

Wielki finał zbiórki miał miejsce w czasie tegorocznego zlotu Master Truck pod Opolem, a na naczepie strategicznego partnera akcji Firmy Gosped znalazło się 7380 kg nakrętek, co przełożyło się na kwotę blisko 10 000 zł, która w całości zostanie przekazana na aparaty słuchowe dla dzieci będących przed implantacją. A jest dla kogo się starać, bo co roku w Polsce rodzi się kilkaset dzieci z poważnymi wadami słuchu.

Więcej informacji o zbiórce nakrętek najłatwiej znaleźć na Facebooku pod hasłem „Piramida Pomocy”. Tam też można skontaktować się z osobami koordynującymi to fantastyczne przedsięwzięcie.

Już dziś zachęcamy do przyłączenia się, do drugiej edycji akcji, której finał planowany jest podobnie, jak w tym roku na zlocie Master Truck!