JEDYNY TAKI PARKING W POLSCE!

Gwarancja bezpieczeństwa, maksimum wygody.

Samochody ciężarowe przewożą każdego dnia na terenie Europy ładunki ogromnej wartości. Doskonale wiedzą o tym nie tylko właściciele firm transportowych, zleceniodawcy, czy kierowcy zawodowi, ale także przestępcy, którzy w ostatnich latach wyspecjalizowali się w napadach rabunkowych na frachty przewożone transportem kołowym. Kierowcy pokonując wiele kilometrów muszą zatrzymywać się w trasie, aby odpocząć przed dalszą drogą i to właśnie jest moment, w którym pojawia się zagrożenie. Obiektem zainteresowania złodziei nie są jedynie pojazdy zatrzymujące się w przypadkowych miejscach przy drogach, ale również samochody parkujące na niestrzeżonych parkingach. Często nie kończy się na „pociętej plandece” i kradzieży niewielkiej części przewożonego towaru – przestępcy są coraz lepiej przygotowani, a ich jednorazowy łup bywa wart setki tysięcy złotych.

Należy pamiętać, że istotny nie jest jedynie aspekt materialny i możliwość utraty cennego ładunku. Perspektywa szybkiego zysku sprawia, że napastnicy stają się bezwzględni wobec kierowców, zatem zagrożone jest ich zdrowie i życie.

W warunkach rosnącej przestępczości, niezwykle ważne jest odpowiedzialne planowanie postojów w trasie. Przypadkowy wybór miejsca odpoczynku może nieść za sobą dotkliwe konsekwencje. Najlepszym wyborem będącym gwarancją bezpieczeństwa kierowców oraz przewożonych towarów są strzeżone parkingi samochodów ciężarowych. Tych jednak w Polsce nadal brakuje.

Przykładem bezpiecznego miejsca postoju samochodów ciężarowych w Polsce jest strzeżony parking PORT2010, który uruchomiony został przez właściciela marki Dyskont Paliwowy. Parking w Żarskiej Wsi (Żarska Wieś 2C, 59-900 Zgorzelec) to 50 komfortowych miejsc dla ciężarówek otoczonych siedmiometrowym murem, zbrojonym drutem kolczastym oraz wyposażonym w alarm na podczerwień. Pojazdy strzeżone są przez pracownika ochrony, a cały teren parkingu jest nieustannie monitorowany przez 30 kamer. Strzeżony parking PORT2010 to nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygoda – w najbliższym sąsiedztwie parkingu znajduje się agencja celna, stacja paliw, dobrze zaopatrzony market, myjnia samochodów ciężarowych, a także warsztat specjalizujący się w kompleksowej obsłudze tachografów, naprawie plandek oraz serwisie ogumienia.

Zachęcając do poznania korzyści płynących z bezpiecznego postoju i w ramach promowania rozwiązań mających na celu zapobieganie atakom na kierowców i kradzieżom cennych ładunków, PORT2010 wprowadził nową promocję. Do końca września br. wynajęcie miejsca na parkingu na 12h kosztuje jedynie 50 zł.

Więcej informacji oraz możliwość zdalnej rezerwacji miejsc parkingowych:

https://dyskontpaliwowy.pl/telpark/

http://www.port2010.pl/telpark/

Źródło: Citronex