IMIGRANCI UKRYCI W TRANSPORCIE SANITARIATÓW I WORKÓW

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ośmiu nielegalnych imigrantów z Syrii wraz z wiozącym ich kierowcą samochodu ciężarowego oraz dwóch obywateli Afganistanu. Polska miała być dla nich krajem tranzytowym w podróży do Niemiec.

Dwaj nielegalni migranci, którzy przyjechali do Polski w transporcie sanitariatów, zostali ujawnieni w środę 2 września na wrocławskich Bielanach. O pasażerach na gapę powiadomił służby kierowca tira, w naczepie którego podróżowali. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wrocławia ustalili, że są to obywatele Afganistanu w wieku 41 i 45 lat. Ich trasa z Bułgarii wiodła poprzez Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy. Do naczepy tira wsiedli prawdopodobnie na Słowacji, gdzie kierowca miał kilkugodzinna przerwę. Liczyli, że samochodem tym dojadą do Niemiec.

Wcześniej w Jędrzychowicach zatrzymano samochód osobowy z Syryjczykami, którzy dostali się nielegalnie do Serbii, a następnie przez Słowację do Polski przyjechali ukryci pomiędzy wypełnionymi workami w naczepie samochodu ciężarowego. Już w naszym kraju cudzoziemcy zostali wysadzeni w lesie gdzie oczekiwali na kolejne pojazdy, którymi mieli dostać się nielegalnie do Niemiec.

Źródło: SG