EUROPEJSKA AKCJA POLICJI PRZEŁOŻONA NA LISTOPAD, ALE…

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach zaplanowana była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Polska policja również miała się włączyć w te działania, a najbardziej zmasowane kontrole miały czekać na kierowców w piątek, 18 września. Tego dnia miała zostać przeprowadzona akcja kaskadowego pomiaru prędkości mająca na celu wychwycenie i ukaranie najbardziej niebezpiecznych piratów drogowych.

Niemniej, jak czytamy na stronie roadsafetyweek.com.au, ze względu na stan pandemii ogólnoeuropejska akcja policji „National Road Safety Week 2020” odbędzie się w zmienionym terminie – od 15 do 22 listopada. Polska policja włączy się w te działania, ale przeprowadzi również „Kaskadowy pomiar prędkości”, który wcześniej został zaplanowany na piątek 18 września.

Źródło: policja.pl