„ŻÓŁTKI” STAWIAJĄ NA MŁODYCH ADEPTÓW ZAWODU KIEROWCY

Nieco przeszło 2 lata temu, w czasie 4. Zjazdu PMPS Warszawa doszło do podpisania porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Politechnicznych w Śremie a Stowarzyszeniem Pracowników i Sympatyków PMPS PEKAES Warszawa o wspieraniu kształcenia w branży samochodowej.

I od tej pory widać wyraźne zaangażowanie byłych „Żółtków” w propagowanie zawodu kierowców wśród uczniów śremskiej szkoły. Nie udało się wprawdzie jeszcze jednak powołać do życia typowej klasy samochodowej pod patronatem Stowarzyszenia, ale jego członkowie są częstymi gośćmi w ZSP, a najbardziej doświadczeni kierowcy starają się w jak najbarwniejszy sposób przybliżyć młodym ludziom zawód kierowcy i namówić ich, by w przyszłości poszli w ich ślady.

Ale teoria to nie wszystko. Uczniowie technikum samochodowego mieli już okazję zwiedzić Izbę Pamięci PEKAES-u oraz m.in. złożyć wizytę w znanej nie tylko w okolicy firmie KRUK Transport. Tym razem czekała na nich kolejna niespodzianka. Na szkolny parking podjechał ciągnik Renault T 440, a każdy chętny mógł nie tylko dopytać o szczegóły eksploatacji ciężarówki, ale z bliska przyjrzeć mu się szczegółowo oraz rzecz jasna wsiąść do jego kabiny.

Jak powiedział prezes Stowarzyszenia, Krzysztof Walewski (drugi z prawej), nie była to jednorazowa akcja tego typu, bo w najbliższym czasie chcą przedstawić uczniom prawdziwą nowość na polskim rynku – ciężarówkę marki Ford.

Fot. KB

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?  😎😎😎 POLUB NASZ FANPAGE!