AUTOSTRADA A1 CAŁA PRZEJEZDNA JESZCZE W TYM ROKU?

Jak poinformowała GDDKiA, na wszystkich budowanych odcinkach A1 prace idą zgodnie z planem. Sytuacja jest stale monitorowana, a wykonawcy mobilizowani, aby jeszcze w tym roku kierowcy mogli przejechać z Tuszyna do Częstochowy pierwszą jezdnią autostrady A1. Ma to się odbywać na zasadach tymczasowej organizacji ruchu.

Przypominamy, że termin realizacji całej autostrady A1 to 2022 rok (trzy pasy w każdą stronę). Niemniej cały czas czynione są starania by do końca tego roku kierowcy mogli skorzystać już z pierwszej nowej jezdni. Na zasadach tymczasowej organizacji ruchu wykorzystane będą trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny (kierowcom zostaną udostępnione po dwa pasy ruchu w obu kierunkach). GDDKiA nie ukrywa, że to ambitny plan, ale w przypadku autostrady A1 i obwodnicy Częstochowy drogowcy pokazali, że takie trudne założenia potrafią realizować.

Po wybudowaniu wszystkich jej odcinków A1 będzie miała 564 km długości i połączy porty Trójmiasta z granicą Polski i Republiki Czeskiej w Gorzyczkach. Autostrada A1 jest częścią VI paneuropejskiego korytarza transportowego oraz międzynarodowej trasy E75. Pokrywa się także z historycznym przebiegiem szlaku bursztynowego.

Źródło: GDDKiA