W „DOSTAWCZAKU” PRZEWOZIŁ NARKOTYKI O WARTOŚCI 6,5 MLN ZŁ

W ubiegłą środę funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku skierowali do kontroli samochód dostawczy. Podczas kontroli przestrzeni bagażowej, w której przewożone były pompy ciepła, towarzyszący funkcjonariuszom pies szkolony do wykrywania narkotyków wskazał przewodnikowi, że poza widocznym ładunkiem kierowca przewozi również niedozwolone substancje.

Po rozkręceniu pomp ciepła okazało się, że były one wypełnione hermetycznie zamkniętymi, workami z marihuaną. Po zważeniu 181 worków z narkotykami ustalono, że 32-letni kierowca przewozi 217,4 kilograma narkotyków, których detaliczna wartość wynosi ponad 6,5 miliona złotych.

Z uwagi na popełnione przez kierowcę przestępstwo został on zatrzymany. Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut przewozu substancji narkotycznych z Niemiec do Polski.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Słubicach nadzorującej postępowanie karne w tej sprawie Sąd Rejonowy w Słubicach zastosował wobec zatrzymanego Polaka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności powyżej 3 lat.

 

Źródło: SG