TYM RAZEM NIE ZIMA ZASKOCZYŁA DROGOWCÓW TYLKO… ITD

Na parkingu pod stadionem Górnika Zabrze katowiccy inspektorzy rozłożyli swoją mobilną stację diagnostyczną. Na miejscu czekało już kilkanaście pojazdów zimowego utrzymania dróg, które po kolei wjeżdżały na linię diagnostyczną. Śląska inspekcja wraz z zabrzańską policją oraz Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu przeprowadziła akcję kontroli stanu technicznego pojazdów, które w zbliżającym się sezonie zimowym mają służyć do sprawnego utrzymania dróg.

Połowa spośród przeegzaminowanych pojazdów niestety miała problemy z pozytywnym zaliczeniem kontroli. Zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych na 15 skontrolowanych aut. Głównymi problemami były usterki związane z luzami w zawieszeniu i elementach układu kierowniczego, zbyt duża różnica sił hamowania na jednej osi, oraz wycieki płynów eksploatacyjnych, a także znaczna korozja istotnych elementów pojazdu i nieszczelności układu wydechowego.

Na szczęście ich właściciele mają jeszcze czas na niezbędne naprawy. No chyba, że wcześniej zaskoczy ich tym razem zima…

Źródło: WITD Katowice