FUNDACJA NIE ZWALNIA TEMPA! JEST PIERWSZY PODOPIECZNY

„Piramida Pomocy” rozpoczęła swą działalność 27 grudnia ub.r. i jest jedną z najpopularniejszych inicjatyw charytatywnych wśród polskich kierowców zawodowych. Marek Grossmann, kierowca z firmy Gosped, który zapoczątkował akcję zbierania nakrętek przyznaje, że nie spodziewał się takich efektów. Pojemniki na nakrętki z logo akcji błyskawicznie pojawiły się w popularnych autoportach, na stacjach benzynowych, w serwisach, albo wręcz w kabinach kierowców-wolontariuszy.

Pierwszy finał zbiórki miał miejsce w czasie tegorocznego zlotu Master Truck pod Opolem, a zebranych 7380 kg nakrętek, przełożyło się na kwotę blisko 10 000 zł, która w całości została przekazana na aparaty słuchowe dla dzieci będących przed implantacją.

Z czasem założona została Fundacja Piramida Pomocy, a prace, by bezinteresownie czynić i nieść dobro tylko się zintensyfikowały. Na efekty nie trzeba było długo czekać, by pojawił się ich pierwszy podopieczny. Mowa o Nikodemie, dziecku które nie tylko nie słyszy, ale również jest niewidome.

W wyniku przeprowadzonych badań okazało się jednak, że chłopiec kwalifikuje się do implantacji, a że w prowadzonym wspólnie ze Stowarzyszeniem Słyszeć bez Granic „Banku Aparatów Słuchowych” nie było jeszcze zakupionych aparatów, została podjęta decyzja o dofinansowaniu urządzenia w części jaka przypada do zapłacenia rodzicom, czyli kwoty 1830 zł. Środki finansowe pochodziły właśnie z 1. finału Piramida Pomocy, czyli ze sprzedaży nakrętek plastikowych.
Teraz Nikodem będzie potrzebował intensywnej rehabilitacji, która jest niestety kosztowna. Dlatego właśnie podejmowane są działania mające na celu dalsze gromadzenie środków.

A że potrzeby są duże Fundacja zaapelowała do wszystkich ludzi dobrej woli, by ci wsparli ich między innymi robiąc zakupy on-line poprzez FaniMani.pl wskazując właśnie Fundację Piramida Pomocy. Dzięki temu średnio 2,5 % z kwoty dokonanych zakupów trafi na konto Fundacji, a sami kupujący nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.

Oczywiście przychylamy się do tego apelu, a wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć działania Fundacji odsyłamy do Marka

tel. 727 470 300, piramidapomocy@piramidapomocy.eu.

Więcej informacji na:

https://www.facebook.com/Fundacja-Piramida-Pomocy-104620044382870/