UKRYLI SIĘ W SERBII, WYKRYLI ICH W MAŁOPOLSCE

Podróż cudzoziemców do krajów UE zaczęła się na terenie Serbii. Tam zostali niepostrzeżenie umieszczeni przez przemytników w transporcie rudy cynku. Jak udało się ustalić, młodzi mężczyźni dostali instrukcje, by przebywać w ukryciu przez cały okres podróży. Chcieli dotrzeć do Europy zachodniej. W ukryciu przejechali z Serbii przez Węgry i Słowację. Byli zaskoczeni, gdy podczas rozładunku samochodu ciężarowego okazało się, że znajdują się w Polsce.

Cudzoziemcy zostali zauważeni podczas rozładunku rudy cynku na terenie Bukowna (powiat olkuski). Miejscowy komisariat Policji od razu powiadomił Straż Graniczną. Na miejsce przybyli funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie, którzy zatrzymali cudzoziemców. Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów. W toku dalszych czynności funkcjonariusze SG ustalili, że nielegalni migranci to dwaj obywatele Afganistanu w wieku 19 i 20 lat.

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu, gdzie będą oczekiwać na deportację.

Źródło: SG