IMIGRANCI UJAWNIENI W NACZEPIE PRZED TERMINALEM W KOROSZCZYNIE

Kierownik zmiany Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna przejeżdżała wzdłuż kolejki pojazdów ciężarowych stojących przed terminalem w Koroszczynie, by zweryfikować liczbę ciężarówek oczekujących na odprawę. W pewnym momencie funkcjonariuszka zauważyła poruszenie wśród kierowców stojących przy samochodach na serbskich numerach rejestracyjnych. Nabrała podejrzeń, że w pojazdach mogą być ukryci nielegalni migranci. Potwierdziły to odgłosy dobiegające z jednej z ciężarówek, po tym jak zastukała w drzwi pojazdu.

O zdarzeniu poinformowany został patrol Straży Granicznej z placówki w Terespolu. Pojazdy, eskortowane przez Straż Graniczną, trafiły pod rampę rewizyjną na terminalu w Koroszczynie. Tam funkcjonariusze KAS i SG przeprowadzili szczegółową kontrolę ciężarówek. W jednym z pojazdów, przewożących z Serbii do Rosji środki czystości, funkcjonariusze ujawnili czwórkę nielegalnych migrantów. Było to dwóch mężczyzn (obywateli Afganistanu) oraz para nastolatków (obywateli Afganistanu i Pakistanu).

Funkcjonariusze ustalili, że cała czwórka nie posiada dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. Nielegalni migranci zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, zaś w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Krajem docelowym ich wyprawy miały być Włochy, jednak, ku ich zaskoczeniu, znaleźli się w pobliżu granicy z Białorusią.

Źródło: KAS