ZNIKA MEGARONDO NA BUDOWANEJ AUTOSTRADZIE A1

Na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego rusza dziś dwudniowa operacja związana z likwidacją dwóch skrzyżowań jednopoziomowych, które do tej pory znacząco spowalniały ruch. Dotyczy to węzłów Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8) i Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74).

We wtorek 29 grudnia, między godziną 9.00 a 11.00, rozpocznie się wdrażanie nowej organizacji ruchu na węźle Piotrków Trybunalski Zachód. W związku konieczne będzie wstrzymanie ruchu na blisko godzinę w dwóch miejscach: na S8 dla jadących z Warszawy w kierunku Katowic przed węzłem Piotrków Trybunalski Północ oraz na budowie A1 dla jadących z Łodzi w kierunku Katowic przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód.

W tym czasie oddany do użytkowania zostanie wiadukt na łącznicy między drogą ekspresową S8 i autostradą A1. Po wprowadzeniu zmian kierowcy jadący od strony Warszawy bezkolizyjnie włączą się do ruchu na budowaną autostradę A1. Zniknie też dotychczasowe skrzyżowanie A1 i S8, na którym mieszały się potoki pojazdów jadących z północy na południe oraz z Warszawy na południe.

Najbardziej znacząca zmiana dotyczy jednak likwidacji wielkiego ronda funkcjonującego jako węzeł Piotrków Trybunalski Południe. Od środy 30 grudnia, przejazd na kierunku północ – południe będzie się odbywał na wprost po nowej betonowej jezdni. Z kolei na kierunku wschód – zachód, na trasie Piotrków Trybunalski – Bełchatów, kierowcy zyskają możliwość przejazdu przez północny wiadukt węzła. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu będzie jednak wymagało wstrzymania ruchu na wszystkich wlotach wielkiego ronda na blisko dwie godziny między 9.00 a 11.00.

W związku z koniecznością wstrzymania ruchu na czas wprowadzenia nowej organizacji, warto rozważyć wybór innej trasy. Odcinek, na którym będzie zmieniana organizacja, można ominąć, jadąc przez Piotrków Trybunalski drogą krajową nr 91.

Źródło: GDDKiA