POLACY NA WĘGRZECH PRZEWOZILI 32 MIGRANTÓW Z SYRII

We wtorek wieczorem funkcjonariusze wydziału ds. Nielegalnych Migracji, Wydziału ds. Przestępczości Międzynarodowej oraz Krajowego Biura Śledczego Policji na autostradzie M5 w pobliżu Csongrád-Csanád, zatrzymali pojazd na węgierskich tablicach rejestracyjnych.

Kierowca samochodu dostawczego zbiegł, co również próbował uczynić jego kolega, niemniej on został schwytany przez policję. Podczas przeszukiwania ładowni furgonetki funkcjonariusze znaleźli 32 mężczyzn podających się za obywateli Syrii. Migranci nie byli w stanie wiarygodnie udowodnić swojej tożsamości ani legalności pobytu na Węgrzech.

Policja zabrała pojmanego Polaka do Straży Granicznej w Szeged, gdzie został przesłuchany w sprawie podejrzenia handlu ludźmi. Kierowca pojazdu, również obywatelstwa polskiego, został też szybko zidentyfikowany i  wydana nakaz jego aresztowania. Obecnie jest on poszukiwany.

Handel ludźmi podlega karze pozbawienia wolności od jednego do pięciu lat w przypadku standardowym i od pięciu do piętnastu lat w przypadku kwalifikowanego. Organizator lub sprawca przestępstwa może zostać skazany na karę od dziesięciu do dwudziestu lat więzienia.

Źródło: police.hu