BĘDZIE AFERA W CENTRUM TESTOWANIA NA COVID-19 W MANSTON?

Personel pracujący w punkcie testowym na terenie dawnego lotniska w Manston, który został utworzony przez rząd w celu testowania kierowców ciężarówek jadących do Europy, dostał oficjalne ostrzeżenie od firmy ochroniarskiej w następstwie doniesień o wielu incydentach.

Obejmują one kontakty seksualne między pracownikami zatrudnionymi w celu zarządzania operacją testowania oraz raporty o pracownikach rutynowo przyjmujących i oferujących sobie nawzajem konopie indyjskie i kokainę. W liście pojawiła się również wyraźna sugestia, że niektórzy kierowcy prezentowali sfałszowane dokumenty pokazujące negatywne wyniki testu COVID-19.

Sprawa dotyczy kilkuset osób pracujących na terenie byłego lotniska, z których większość to byli policjanci, wojskowi i strażnicy więzienni, którzy teoretycznie powinni wiedzieć na czym polega specyfika i etos wykonywanej przez nich pracy.

Niemniej rzecznik Departamentu Transportu zapowiedział wszczęcie dochodzenia w trybie pilnym w stosunku do firmy, która zarządza tym terenem.

 

Źródło: Kierowcy HGV UK