85% „DOSTAWCZAKÓW” Z ZAKAZEM DALSZEJ JAZDY

14 skontrolowanych samochodów dostawczych, 12 ukaranych mandatami kierowców z zakazem dalszej jazdy – to efekt 3-dniowych działań kontrolnych przeprowadzonych przez inspektorów WITD w Opolu

Funkcjonariusze w ramach rutynowych działań zważyli 14 „dostawczaków”. Jak się okazało, 12 z nich było przeładowanych, a niektóre przekraczały dopuszczalną normę nawet o kilkaset procent. Przykładem może być kontrolowany 5 lutego br. w Reńskiej Wsi, pojazd o DMC do 3,5 t., zatrzymany w związku z podejrzeniem jego przeładowania. Podejrzenia inspektorów okazały się słuszne, ponieważ po jego wjeździe na wagę, wskazała ona 6,2 t. Oznacza to, że rzeczywista masa pojazdu przekroczyła dopuszczalną masę całkowitą pojazdu o 2,7 t,  a więc o 77%, natomiast jego ładowność została przekroczona aż o 775%!!! Skontrolowany, dzień wcześniej w tym samym miejscu, inny pojazd przewożący podzespoły elektroniczne ważył 6,3 t, a jego nacisk na tylną oś pojazdu wynosił w tym przypadku, aż 3,9 t.

Wobec wszystkich kierujących przeładowanymi pojazdami wyciągnięte zostały konsekwencje finansowe. Otrzymali oni również zakaz dalszej jazdy do czasu rozładowania nadmiaru ładunku.

Źródło: WITD Opole