MAJĄC PRAWIE 3 PROMILE PRZEWOZIŁ… BUTLE Z GAZEM

11 lutego kierujący Mercedesem Sprinterem, wioząc butle z gazem jechał w stronę Góry Puławskiej. Na moście, nie będąc w stanie utrzymać prostego toru jazdy, zjechał częściowo na lewy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia lusterkami z ciężarówką jadącą z naprzeciwka. Mimo tego, nie zatrzymał się i dalej kontynuował jazdę.

Całą sytuację zauważył jadący w ciągu samochodów policjant puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego, który tego dnia miał wolne, niemniej natychmiast zareagował i pojechał za Mercedesem aby go zatrzymać. Gdy tylko minęli most, policjant zajechał drogę kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Przyczyna zachowania kierowcy samochodem dostawczym wyszła na jaw od razu po otwarciu drzwi do kabiny jego pojazdu. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Kierowca próbował prosić funkcjonariusza aby nie wzywał policji. Jego zdziwienie było ogromne gdy okazało się, że rozmawia właśnie z policjantem. Na miejsce został wezwany patrol. Badanie wykazało, że kierowca Mercedesa, 45-letni mieszkaniec Bełżyc ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

Źródło: KPP Puławy