PRAKTYCZNIE BEZ ZAWODOWEGO DOŚWIADCZENIA, ALE…

Funkcjonariusze z WITD we Wrocławiu w trakcie prowadzenia działań prowadzonych na drodze krajowej S3 na terenie powiatu legnickiego, zauważyli zestaw, który mimo bardzo trudnych warunków drogowych i atmosferycznych wyprzedzał na długim odcinku drogi inną ciężarówkę, tamując ruch samochodów osobowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo innych uczestników ruchu zespół pojazdów został ściągnięty na MOP Kochlice Wchód.

Okazało się, że za kierownicą siedział młody kierowca, bez większego doświadczenia zawodowego, który zaledwie od roku posiadał uprawnienia do kierowania kontrolowanym zespołem pojazdów, a ciężarówkami kierował zaledwie od 4 miesięcy. Już przy pierwszych czynnościach kontrolnych okazało się, że kierujący zapisuje swój czas pracy na karcie przedsiębiorcy, na rzecz którego wykonywano przewóz.

Dodatkowo w wyniku kontroli stanu technicznego samochodu i naczepy ujawniono ich zły stan techniczny.  Popękane lusterka, niesprawne oświetlenie oraz niesprawny układ hamulcowy, to tylko niektóre z ujawnionych usterek.

W efekcie na kierowcę nałożono mandaty karne, a wobec przewoźnika zostało wszczęto postępowanie administracyjne. Zatrzymano też dowody rejestracyjne kontrowanych pojazdów.

Źródło: WITD Wrocław