PRZEWOŹNIK „UKRADŁ” TOWARY ZE SWOICH TRANSPORTÓW ZA OK. 2,5 MLN ZŁ

Relatywnie trudną do rozwiązania sprawę mieli lubuscy policjanci. Od dwóch lat szukali sprawców kradzieży, do których dochodziło w jednej z firm transportowych w gminie Przytoczna. Wstępna wartość kradzionych towarów przekroczyła kwotę dwóch i pół miliona złotych na szkodę zleceniodawcy, dla której świadczyła usługi transportowe. Policjanci ustalili, że na czele zorganizowanej grupy przestępczej stoi właściciel firmy transportowej, z którym współpracują członkowie jego rodziny oraz zaufani pracownicy.

Skala procederu była ogromna, że przeszukania pomieszczeń oraz zabezpieczanie przedmiotów pochodzących z kradzieży trwało kilka dni i realizowane było jednocześnie w kilku miejscach na terenie gminy Przytoczna. M.in. w garażach oraz w mieszkaniu właściciela firmy, gdzie policjanci zabezpieczyli tysiące markowych  przedmiotów, odzieży oraz obuwia.

Do sprawy zatrzymano osiem osób, w tym właściciela firmy, członków jego rodziny oraz pracowników. Siedem z nich usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowanej przez 56-letniego właściciela firmy, która dokonywała włamań do wnętrza naczep transportów ciężarowych i kradzieży z ich wnętrza różnego rodzaju przedmiotów, czyniąc sobie z tej działalności stałe źródło dochodu. Za tego typu przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował pięcioro z nich na okres od 21 dni do trzech miesięcy.

Źródło: Policja Lubuska