NIELEGALNI MIGRANCI UKRYCI W TRANSPORCIE RUR

Na początku ubiegłego tygodnia, przez byłe przejście graniczne w Chyżnem, do Polski wjechał transport metalowych rur z Turcji. Po przekroczeniu granicy, kierowców polskiej ciężarówki zaniepokoiły odgłosy dobiegające z przestrzeni ładunkowej samochodu. Postanowili jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, funkcjonariusze KAS oraz Policja. W trakcie przeszukania naczepy funkcjonariusze ujawnili 3 młodych mężczyzn o śniadej karnacji.

Kontakt z cudzoziemcami był bardzo utrudniony. Obcokrajowcy z funkcjonariuszami porozumiewali się słabo w języku angielskim. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Dwójka z nich oświadczyła, że pochodzi z Afganistanu i mają 19 oraz 21 lat. Trzeci mężczyzna twierdził, że jest 20-letnim Pakistańczykiem.

Zatrzymani  cudzoziemcy przyznali, że przedostali się niepostrzeżenie do polskiej ciężarówki na jednym z parkingów w Belgradzie (Serbia). Celem ich podróży były kraje Europy Zachodniej.

 

Źródło: Karpacka SG