OD JUTRA UTRUDNIENIA W ZWIĄZKU Z BUDOWĄ RONDA W CIĄGU DK 40

Prace przy budowie obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w ciągu DK40 prowadzone są zgodnie z harmonogramem i aktualne ich zaawansowanie jest na poziomie około 33%.

Jutro, 8 marca rozpoczną się prace przy budowie ronda turbinowego na włączeniu obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 40 w rejonie Alei Armii Krajowej, które mają  zakończyć się grudniu br.

Wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu potrwa do dwóch tygodni. Wykonawca zaplanował w tym czasie prace związane z poszerzeniem skarpy i pobocza na DK40. Wprowadzana organizacja spowoduje wyłączenie jednego pasa ruchu (skrajnego). Oznacza to, że na tym odcinku zamknięty zostanie prawy pas ruchu, a kierowcy jadący w stronę Pyskowic będą się poruszać lewym pasem.

Kolejny etap prac zakłada wyłączenie pasów wewnętrznych na dwóch jezdniach. Utrudnienia rozpoczną się w połowie marca br. i potrwają około 3 tygodni.

Natomiast w połowie kwietnia br. nastąpi przełożenie ruchu na jezdnię prawą, co potrwa około 4 miesięcy.

Budowany odcinek będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4 o długości około 14,3 km. Od ronda jakie powstanie w ciągu DK40 trasa pobiegnie nowym śladem omijając Sławięcice i Ujazd i włączając się z powrotem do DK40 tuż za granicą województw opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec.

Do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 426 będzie to jednojezdniowa droga z dodatkowym naprzemiennym pasem do wyprzedzania (2+1), a od tego skrzyżowania – czyli niemal połowy długości obwodnicy – o przekroju tradycyjnym w układzie z dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach.

 

Źródło: GDDKiA