PIŁ W CZASIE JAZDY – WYDMUCHAŁ PRZESZŁO 3 PROMILE

9 marca br. w godzinach południowych, dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie zaczął otrzymywać  sygnały od zaniepokojonych kierowców jadących A4, że widzą samochód ciężarowy jadący slalomem. W tym samym czasie, patrol autostradowej drogówki na 407 kilometrze autostrady namierzył pojazd jadący od pasa do pasa. Policjanci dali sygnał kierowcy ciężarowego volvo do zjazdu z trasy szybkiego ruchu i skontrolowali pojazd na zjeździe z autostrady.
Za kierownicą siedział 32-letni obywatel Ukrainy, którego funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwsze badanie,  o godzinie 12.45  wskazało wynik. 3,46 promila  (1,65 mg/l), natomiast ostatnie, o 13.59  – 3,65 promila.
W kabinie ciężarówki policjanci znaleźli pustą butelkę po ukraińskiej wódce. Jak się okazało, kierowca pił alkohol podczas jazdy. Pojazd odholowano na strzeżony parking, a mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych.

Kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.  Dochodzenie prowadzi Komenda Miejska Policji w Krakowie.

Źródło: Policja Małopolska