FATALNY STAN ZESTAWU – KIEROWCA UKARANY, ALE I… ZADOWOLONY

12 marca na autostradzie A2 w Żdżarach, inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Koninie wytypowali do kontroli zespół pojazdów, którym transportowane były samochody osobowe z Niemiec na Litwę. Kontrola stanu technicznego pojazdu z przyczepą do przewozu aut zakończyła się natychmiastową decyzją o zakazie dalszej jazdy. Na podstawie kontroli samochodu stwierdzono wycieki płynów eksploatacyjnych z siłowników, a stan techniczny przyczepy był jeszcze gorszy.

Funkcjonariusze  zatrzymali dowody rejestracyjne, a kierowcę ukarali dwoma mandatami w wysokości w sumie 250 zł. Inspektorzy stwierdzili, że przewoźnik przyczynił się do stwierdzonego naruszenia zakwalifikowanego jako usterka niebezpieczna. Firmę zobowiązano do opłacenia kaucji w wysokości 2000 zł i wszczęto wobec niej postępowanie administracyjne.

Podczas kontroli kierowca wyjaśnił inspektorom, że zwracał szefowi uwagę na stwierdzoną teraz nieprawidłowość. Po zakończonej kontroli szofer nie krył zadowolenia, że pojazdy zostaną naprawione.

Źródło: WITD Poznań