KOLEJNA EDYCJA POLICYJNEJ AKCJI „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ”

To już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi.

Postęp technologii i ciągła potrzeba bycia online sprawiają, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i mają wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii. Telefony, tablety czy też „urządzenia GPS” pomagają, ale także rozpraszają uwagę i przez to mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze.

W ramach akcji „Na Drodze – Patrz i Słuchaj” policjanci będą uświadamiać i przypominać kierującym pojazdami o: potrzebie obserwacji drogi i jej otoczenia oraz obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych, w tym zmniejszeniu prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych.

Natomiast pieszym o zagrożeniach związanych  m.in. z: bezpiecznym poruszaniem się po drodze (chodnik, droga dla pieszych, pobocze, jezdnia, droga dla rowerów), nieostrożnym wejściem na przejście/jezdnię, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd oraz przebieganiem przez jezdnię.

 

Źródło: policja.pl