TYM RAZEM PRZEMYCALI PAPIEROSY Z… NIEMIEC

Funkcjonariusze zaplanowali działania i na terenie jednej z posesji w powiecie mysłowickim na obszarze województwa śląskiego przeprowadzili akcję. W momencie wejścia służb na obiekt 5 mężczyzn rozładowywało naczepę pojazdu ciężarowego, na której znajdowało się 12 palet z kartonami zawierającymi paczki z nielegalnymi papierosami. Po sprawdzeniu posesji mundurowi odkryli 4 kolejne palety z nielegalnymi papierosami.

W ramach tych działań funkcjonariusze zatrzymali 5 podejrzanych, w tym obywatela Niemiec, a także zabezpieczyli łącznie 6,4 miliona sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wszystko wskazuje na to, że ten towar został sprowadzony do Polski z krajów Europy Zachodniej. Gdyby przejęte wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie ponad 7,5 mln złotych. Śledczy oszacowali wartość rynkową zabezpieczonych papierosów na kwotę prawie 4,8 miliona złotych.

Zatrzymani podczas akcji mężczyźni w wieku od 41 do 52 lat, usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego, za które może grozić grzywna oraz do 5 lat pozbawienia wolności. Dwóch podejrzanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych.

 

Źródło: Podlaski Oddział SG