Z SĄDOWYM ZAKAZEM JECHAŁ DROGĄ S8… KOPARKĄ

Ten nietypowy pojazd, który nie powinien poruszać się po tego typu trasie, zauważyli mundurowi z wrocławskiej drogówki, którzy tego dnia patrolowali tę popularną drogę. Koparka poruszała się po pasie awaryjnym „ekspresówki”, choć zgodnie z obowiązującymi przepisami, pojazd wolnobieżny nie ma prawa korzystać z żadnego pasa drogi zakwalifikowanej do kategorii „S”. Policjanci w bezpiecznym miejscu przystąpili do kontroli zarówno pojazdu, jak i osoby siedzącej za jego kierownicą.

Kierowcą koparko-ładowarką okazał się 33-letni mieszkaniec dolnośląskiej stolicy. Mężczyzna próbował się tłumaczyć, twierdząc, że nie miał świadomości, że tego typu pojazdem nie może poruszać się po drodze ekspresowej. Szybko wyszło na jaw, że nie tylko wykroczenie ma na swoim koncie nieodpowiedzialny mężczyzna.

Policjanci sprawdzili jego dane w systemach informatycznych i okazało się, że mężczyznę obowiązywał bowiem sądowy zakaz kierowania pojazdami, który kończy się dopiero w przyszłym roku. Wsiadając za kierownicę, naraził się więc na odpowiedzialność karną, w związku z możliwością popełnienia czynu z art. 244 Kodeksu karnego.

33-latek został zatrzymany. Oprócz grożącej mu kary nawet kilkuletniego pozbawienia wolności, mężczyzna otrzymał wysoki mandat karny. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Źródło: KMP Wrocław