KIEROWCA A ZARAZEM PRZEWOŹNIK PRZYŁAPANY Z MAGNESEM

12 kwietnia w Jurkowicach nieopodal kopalni kruszywa inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Opatowa spostrzegli, że kierowca ciężarówki z „patelnią” na widok radiowozu gwałtownie zjechał z drogi i zatrzymał się w bocznej uliczce. Kierowca bardzo szybko udał się na tył ciągnika siodłowego wychodząc drzwiami od strony pasażera. Takie zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia, że próbuje coś ukryć przed funkcjonariuszami. Inspektorzy skontrolowali transport.

Okazało się, że tuż przed kontrolą tachograf rejestrował odpoczynek zamiast jazdy. Podczas przesłuchania kierujący przyznał się do użycia magnesu.

W związku ze stwierdzonym naruszeniem wszczęto wobec przewoźnika, który był jednocześnie kierowcą ciężarówki, postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 10 tys. zł. Także wobec zarządzającego transportem w firmie będzie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 2 tys. zł. O ujawnionym przestępstwie ingerencji w stan drogomierza zawiadomiono policję.

Źródło: WITD