AKTYWNY TRUCKER – PIOTREK, KIEROWCA DOSTAWCZAKA

Witam wszystkich, mam na imię Piotrek i jestem kierowcą należącym do grupy HWT, przy czym nie jeżdżę ciężarówką, ale busem z plandeką w transporcie międzynarodowym.

Od przeszło pół roku kursuję głównie na Anglię i wbrew obiegowym opiniom, że „busiarze” jeżdżą non-stop, ja staram się znaleźć w trasie czas na wszystko, w tym na ćwiczenia. Gdy tylko jest taka możliwość dużo zwiedzam, bo nie ukrywam, że mniejszym samochodem mam ułatwioną sprawę, by gdzieś bliżej centrum wjechać. Nie mam też tachografu więc mogę sobie rozplanować dzień i nie muszę robić wszystkiego co do wyznaczonej minuty. Większość kierowców, którzy jeżdżą czy to właśnie tymi mniejszymi, czy dużymi wozami wcześniej czy później zaczyna przybierać na wadze. Ja jednak zanim jeszcze postawiłem na aktywność starałem się w miarę zdrowo odżywiać i w efekcie zamiast przytyć, to schudłem. Mam bardzo dobry metabolizm i wydaje mi się, że to właśnie jemu ten stan rzeczy zawdzięczam. Ja natomiast staram się mu tego nie utrudniać, a wręcz odwrotnie – pomagać, bo wiem, że potem moje ciało za to mi się odwdzięczy.

Co do mojej aktywności ruchowej, to jako młody chłopak uprawiałem sporty walki, w sumie przez 8 lat. Było więc: judo, potem boks, aż w końcu MMA. Nie wiadomo, jak by dalej potoczyły się moje losy, ale nabawiłem się poważnej kontuzji kolana. Musiałem zostawić to, co tak do tej pory kochałem, niemniej pasja do sportu tkwi we mnie nadal.

cdn.