KIEROWCY ZA OSZUSTWO GROZI DO 8 LAT WIĘZIENIA

21 kwietnia policjanci zostali wezwani na teren jednego z zakładów znajdujących się w radomszczańskiej strefie przemysłowej. Ze zgłoszenia pracowników wynikało, że kierowca zestawu próbuje nielegalnie wywieźć towar z firmy.

Podczas wykonywanych czynności na miejscu zgłoszenia, policjanci ustalili, że wjechał on do fabryki ciężarówką na podstawie dokumentów transportowych, jak się później okazało podrobionych. Następnie pracownicy załadowali na naczepę 120 zmywarek, które powinny trafić do Niemiec. Kiedy kierowca oczekiwał na wydanie dokumentów w tym momencie jedna z pracownic odczytała informację z centrali, że w ciągu kilku ostatnich dni podszywano się pod firmę stale współpracującą z fabryką. W związku z licznymi wątpliwościami osoba odpowiedzialna za wydanie towaru nakazała jego zwrot. Zmywarki wróciły do magazynu, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ciężarówka została zabezpieczona i odholowana.

Policjanci podczas przeszukania kabiny znaleźli między innymi podrobioną dokumentację transportową. Ustalenie tożsamości kierowcy było skomplikowane, ponieważ zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie dokumenty wystawione na różne nazwiska i narodowości. Praca śledczych wykazała, że kierowca to 28-letni obywatel Ukrainy. 23 kwietnia na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo są zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Radomsko