POLICJANCI ZATRZYMALI NIELEGALNY TRANSPORT ODPADÓW

Inowrocławski patrol ruchu drogowego na trasie Inowrocław – Dziarnowo, gmina Pakość, zatrzymał do kontroli ciężarowe Renault Premium z naczepą, którym kierował  26-latek. Z uwagi na wydobywający się od strony ładunku fetor, policjanci sprawdzili, jaki towar jest przewożony.

Patrol skontrolował kartę dotyczącą danych o gospodarce odpadami, którą miał kierowca. Zawierała ona informacje o rodzaju przewożonego ładunku, firmie przekazującej, transportującej go i przejmującej. Jednak już na „pierwszy rzut oka” widać było, że coś się nie zgadza.

Policjanci powiadomili dyżurnego i na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Inowrocławia. Przybyli też przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Niespodziewanie pojawiło się również kilka osób, które utrudniały podejmowanie przez służby działań. Gdy zapadła decyzja o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu za stan techniczny i odholowaniu go, będący na miejscu mężczyźni podejmowali próby zablokowania pojazdami zabezpieczenie tej ciężarówki, dlatego zostali wylegitymowani.

Ostatecznie, na podstawie przepisów o odpadach, cały transport trafił na teren jednego ze znajdujących się w województwie kujawsko-pomorskim przedsiębiorstw usług komunalnych. Teraz właściwy miejscowo starosta podejmie dalsze decyzje dotyczące usunięcia ujawnionych naruszeń oraz wyegzekwuje opłaty za podjęte działania. Policjanci z Pakości natomiast prowadzą postępowanie o wykroczenie w związku z tym, że na miejscu doszło do utrudniania działań prowadzonych przez służby.

Źródło: KPP Inowrocław