SAMOCHÓD DOSTAWCZY W OPŁAKANYM STANIE TECHNICZNYM

Inspektorzy WITD we Wrocławiu podczas działań ukierunkowanych na ważenie pojazdów, zatrzymali do kontroli pojazd marki Iveco z ładunkiem drewnianych beli.  W czasie ważenia pojazdu stwierdzono przekroczoną dopuszczalną masę całkowitą o 1,7 t. Ale nie przekroczona DMC okazała się być największym problem kierowcy…

Podczas oględzin pojazdu uwagę inspektora zwróciła prawa przednia tarcza hamulcowa, na której znajdowały się opiłki metalu. Z uwagi na graniczne zużycie warstwy ciernej prawego przedniego klocka hamulcowego, hamowała już tylko metalowa blacha, doprowadzając do uszkodzenia tarczy hamulcowej.

Ponadto w wyniku przeładowania opony drugiej osi ocierały o wyłożone w przestrzeni ładunkowej deski. Oprócz tych usterek stwierdzono niesprawny sygnał dźwiękowy oraz spryskiwacz przedniej szyby, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz liczne usterki oświetlenia zewnętrznego.

W wyniku kontroli funkcjonariusze nałożyli na kierującego wysoką grzywnę w drodze mandatu karnego oraz zatrzymali dowód rejestracyjny zakazując dalszego użytkowania pojazdu.

Źródło: WITD Wrocław