„STUNINGOWANA” CZESKA CIĘŻARÓWKA KONTRA POLSKA INSPEKCJA

Moda na tuningowanie ciężarówek rozwija się z roku na rok i na drogach widać coraz więcej „upiększonych” pojazdów. Sęk w tym, że nie wszystkie z nich spełniają normy narzucone przepisami…

23 czerwca na drodze krajowej nr 3 w miejscowości Piastów, funkcjonariusze z jeleniogórskiego oddziału dolnośląskiej ITD zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów, składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy, należący do czeskiego przewoźnika.

W wyniku kontroli stanu technicznego, inspektorzy stwierdzili niedozwolone zmiany konstrukcyjne w pojeździe polegające na zamontowaniu niehomologowanego koła kierowniczego, nieprawidłowy stan oświetlenia –   dodatkowe oświetlenie na przedniej płaszczyźnie pojazdu w kolorach pomarańczowym i czerwonym. Dodatkowo uszkodzona była przednia szyba ciągnika.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami, inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny, a pojazd został zabezpieczony na parkingu do czasu usunięcia nieprawidłowości.

Kierowca został ukarany mandatami karnymi. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdu, wobec przedsiębiorcy inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne.

Źródło: WITD Wrocław