KOLEJNI IMIGRANCI UKRYCI W TRANSPORTACH ARBUZÓW Z GRECJI

Powtarza się historia z ubiegłego roku, gdy wraz z arbuzami do naszego kraju przybywali imigranci.

W miniony weekend dyżurny Komisariatu Policji Tarnów-Zachód otrzymał informację od zdenerwowanego kierowcy ciągnika siodłowego, który twierdził, że z naczepy typu chłodnia, w której przewoził arbuzy słychać niepokojące odgłosy stukania… Okazało się, że wewnątrz znajduje się 20-letni obywatel Afganistanu, który dzień wcześniej przekroczył granicę ze Słowacji do Polski w rejonie byłego drogowego przejścia granicznego w Barwinku.

Jak się okazało, cudzoziemiec w Grecji, skąd jechał transport arbuzów do Polski, złożył wniosek o ochronę międzynarodową. W związku z powyższym zaistniała przesłanka do przekazania Afgańczyka do Grecji, w trybie rozporządzenia DUBLIN III, stosownie do artykułu 303 ust .1 pkt. 13 Ustawy o cudzoziemcach.

Natomiast w środę, 23 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Łodzi zatrzymali 6 cudzoziemców podających się za obywateli Afganistanu, którzy przedostali się do Polski nielegalnie w naczepie ciężarówki również przewożącej arbuzy. W tym wypadku interweniował kierowca zestawu, który na miejsce rozładunku wezwał patrol policji.

Mężczyźni w związku z tym, że przebywali na terytorium Polski wbrew przepisom zostali zatrzymani. Po zakończonych czynnościach służbowych staną przed sądem, który prawdopodobnie skieruje ich do Strzeżonych Ośrodków dla Cudzoziemców.

 

Źródło: SG