OD JUTRA RUSZAJĄ PRACE NA ODCINKU ROGÓW OPOLSKI – WĘZEŁ OPOLE POŁUDNIE

Prace te wymuszają zmianę organizacji ruchu na rozbudowywanym odcinku, w tym wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną na długości 820 m – od stacji paliw do odcinka za skrzyżowaniem na Rogów Opolski. Zamknięty zostanie także fragment ul. Leśnej w okolicach DK45 w kierunku na Posiłek. Objazd będzie się odbywał oznakowanymi drogami lokalnymi. Utrudnienia potrwają do końca września br.

Zadanie obejmuje rozbudowę drogi krajowej nr 45 na odcinku Rogów Opolski – węzeł Opole Południe na długości około 2 km. W ramach inwestycji zostanie wzmocniona częściowo konstrukcja jezdni wraz z dostosowaniem do nośności  11,5 t/oś.

Jak również rozbudowę dwóch skrzyżowań poprzez budowę rond na skrzyżowaniu z drogą gminną w kierunku Rogowa Opolskiego oraz skrzyżowania z łącznicą autostradową węzła Opole Południe, budowę oświetlenia drogi oraz doposażenie w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykonany zostanie również parking drogowy z kilkudziesięcioma miejscami postojowymi dla samochodów osobowych i ciężarowych. Na parkingu zlokalizowane zostanie miejsce do ważenia i kontroli samochodów ciężarowych.

 

Źródło: GDDKiA Łódź